Description
The innovative shape of the Paderno 10 inch composite triangular spatula is ideal for a large variety of uses from mixing to spreading. It is also heat resistant and can handle temperatures up to 450 degrees Fahrenheit.
$41.83
The innovative shape of the Paderno 10 inch composite triangular spatula is ideal for a large variety of uses from mixing to spreading. It is also heat resistant and can handle temperatures up to 450 degrees Fahrenheit.
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 4 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 10" X 3" X 1" |
| Shipping Weight (lbs.) | 1 |
| Ships Via | |
| Color | Beige |
| Material | |
| Shape | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 12917-25 |
| UPC / EAN | 8014808715013 |
| Warranty | 1 Year |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.