Description
The Paderno one piece oversized stainless steel chef’s fork has two long sturdy tines for turning and positioning food during the cooking process.
Original price was: $62.90.$58.05Current price is: $58.05.
The Paderno one piece oversized stainless steel chef’s fork has two long sturdy tines for turning and positioning food during the cooking process.
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 2 × 4 in |
| Promotions | |
| NSF Approved | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 39.38" X 1" X 1" |
| Item Weight (lbs.) | 1.5 |
| Shipping Weight (lbs.) | 2 |
| Ships Via | |
| Color | Stainless Steel |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 11975-99 |
| UPC / EAN | 8014808016905 |
| ASIN | B001E3W8ES |
| Warranty | 1 Year |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.