Description
Steel Non-stick Fluted Tartlet Mold.
- Exopan®: Fine steel with a nonstick coating inside and protective enamel outside.
- Products can be frozen directly in the mold.
- Pack of 12.
- Measurements: 3 3/4″ Diam. x 5/8″ H.
- Weight: 1 lb. 4 oz.
Original price was: $124.00.$109.00Current price is: $109.00.
Estimated Stock: 24 Unit s
Steel Non-stick Fluted Tartlet Mold.
| Weight | 1.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 6 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 12 |
| Size | 3.75" Diam. x 0.62" H |
| Shipping Weight (lbs.) | 1.25 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Shape | |
| Brand | |
| Made in | France |
| MPN / Model # | 331612 |
| UPC / EAN | 3334493316124 |
| ASIN | B001U1HYWU |
| Warranty | 1 Year |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.