Description
This donut baking pan it is also great to prepare Savarin or other savory desserts.
- Fine steel with a nonstick coating inside and protective enamel outside.
- Pack of 12.
- Measurements: 2 3/4″ Diam. x 5/8″ H.
- Weight: 14 oz.
Original price was: $220.00.$193.00Current price is: $193.00.
Only 1 Unit Left in Stock
(can be backordered)
This donut baking pan it is also great to prepare Savarin or other savory desserts.
| Weight | 0.88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 6 × 4 in |
| Case Pack | 12 |
| Size | 2.12" Diam. x 0.62" H |
| Shipping Weight (lbs.) | 0.88 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Brand | |
| Made in | France |
| MPN / Model # | 332621 |
| UPC / EAN | 3334493326215 |
| ASIN | B014V7XMS4 |
| Warranty | 1 Year |
| Promotions |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.