Description
Polished Steel Paella Pan, this pan has a wide and shallow cooking surface designed to saute meats and vegetables prior to adding rice.
- Two handles.
- Made in Spain.
- Measurements: 14 1/8″ Diam.
$52.52
Out of stock
Polished Steel Paella Pan, this pan has a wide and shallow cooking surface designed to saute meats and vegetables prior to adding rice.
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 6 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 14.12" Diam. |
| Item Weight (lbs.) | 2.12 |
| Shipping Weight (lbs.) | 4 |
| Ships Via | |
| Stackable | |
| Electric Stovetop Compatible | |
| Gas Stovetop Compatible | |
| Induction Compatible | |
| Oven Safe | |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | Spain |
| MPN / Model # | 071038 |
| UPC / EAN | 8412595100362 |
| ASIN | B000QYNSRC |
| Warranty | 1 Year |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.