Description
Confectionery Funnel made of stainless steel, opening nozzle measurement is 1/3″ Delivered with two additional nozzles of 1/8″ and 1/4″.
- Capacity 2 quarts.
- Measurements: 7 1/4″ Diam. x 7 1/8″ H.
- Weight: 2 lbs. 2 oz.
Original price was: $208.00.$156.00Current price is: $156.00.
Estimated Stock: 100+ Units
Confectionery Funnel made of stainless steel, opening nozzle measurement is 1/3″ Delivered with two additional nozzles of 1/8″ and 1/4″.
| Weight | 3.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 12 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 7.25" Diam. x 7.12" H |
| Item Weight (lbs.) | 2.12 |
| Shipping Weight (lbs.) | 3.1 |
| Ships Via | |
| Capacity | |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | France |
| MPN / Model # | 258825 |
| UPC / EAN | 3334492588256 |
| ASIN | B005QO9IEE |
| Warranty | 1 Year |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.