Description
This Hamilton Beach replacement kit, includes: bushing and bearing, gasket, nut, container base gasket, cutter assembly, and two clutches for model HBF500, fits polycarbonate jars only.
Original price was: $159.00.$105.38Current price is: $105.38.
This Hamilton Beach replacement kit, includes: bushing and bearing, gasket, nut, container base gasket, cutter assembly, and two clutches for model HBF500, fits polycarbonate jars only.
| Weight | 0.48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 7 × 10 in |
| MPN / Model # | 98500 |
| Case Pack | 1 |
| Size | 2.9" D x 2.9" W x 2.51" H |
| Shipping Weight (lbs.) | 0.48 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Brand | |
| Made in | China |
| UPC / EAN | 040094985005 |
| ASIN | B01N29W0H5 |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.