Description
Chasseur Enamel Cast-Iron Sauce Pan With A Beautiful Wooden Handle, Red
Features:
Original price was: $151.50.$102.98Current price is: $102.98.
Chasseur Enamel Cast-Iron Sauce Pan With A Beautiful Wooden Handle, Red
Features:
| Weight | 5.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 10 in |
| Case Pack | 1 |
| Size | 11" X 6" X 3.5" |
| Item Weight (lbs.) | 2.6 |
| Shipping Weight (lbs.) | 5.3 |
| Ships Via | |
| Capacity | |
| Electric Stovetop Compatible | |
| Gas Stovetop Compatible | |
| Induction Compatible | |
| Oven Safe | |
| Color | Red |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | France |
| MPN / Model # | A1734314 |
| UPC / EAN | 3244333041430 |
| ASIN | B0000C8RBK |
| Warranty | 1 Year |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.