Description
This Chasseur butter warmer comes with a stable base and a small pan for melting butter, heating sauce and warming liqueurs. It’s beautiful presentation is ideal for tableside dining. Wood Handle.
Original price was: $166.50.$113.17Current price is: $113.17.
This Chasseur butter warmer comes with a stable base and a small pan for melting butter, heating sauce and warming liqueurs. It’s beautiful presentation is ideal for tableside dining. Wood Handle.
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 6 in |
| Case Pack | 1 |
| Size | 5.5" X 5.5" X 2.5" |
| Item Weight (lbs.) | 3.7 |
| Shipping Weight (lbs.) | 5 |
| Ships Via | |
| Capacity | |
| Electric Stovetop Compatible | |
| Gas Stovetop Compatible | |
| Induction Compatible | |
| Oven Safe | |
| Color | Red |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | France |
| MPN / Model # | A1713014 |
| UPC / EAN | 3244331017031 |
| ASIN | B000ENIXFM |
| Warranty | 1 Year |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.