Description
This replacement door will convert a standard UPC800 Cambro Hot Box into a heated unit. Top and Bottom replacement/retrofit doors are not interchangeable.
Original price was: $1,650.00.$948.20Current price is: $948.20.
This replacement door will convert a standard UPC800 Cambro Hot Box into a heated unit. Top and Bottom replacement/retrofit doors are not interchangeable.
| Weight | 13.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.93 × 23.33 × 18.46 in |
| NSF Approved | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 18-1/8" x 3-1/2" x 21" |
| Shipping Weight (lbs.) | 13.75 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Brand | |
| Made in | United States |
| MPN / Model # | UPCHTD800 |
| Replaced Model # | UPCHTD800-110 |
| UPC / EAN | 099511243785 |
| ASIN | B009DP23LW |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.