Description
Seamless, one-piece polymer racks require no assembly, are easy to clean and hold 12 bins 4 across x 3 high, bins included. Wall mount or place on a flat surface. When wall mounted, each bin can hold up to 10 lbs. (4.5 Kg).
Original price was: $269.00.$158.32Current price is: $158.32.
Seamless, one-piece polymer racks require no assembly, are easy to clean and hold 12 bins 4 across x 3 high, bins included. Wall mount or place on a flat surface. When wall mounted, each bin can hold up to 10 lbs. (4.5 Kg).
| Weight | 14.69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 17 × 26 in |
| Case Pack | 1 |
| Size | 25 1/8" W x 21 3/8" D x 14 1/4" H |
| Shipping Weight (lbs.) | 14.69 |
| Ships Via | |
| Dishwasher Safe | |
| Stackable | |
| Material | |
| Brand | |
| Made in | United States |
| MPN / Model # | 12RS12-110 |
| UPC / EAN | 099511233762 |
| ASIN | B000XAXIWO |
| PDF Spec Sheet | 109.pdf |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.