Description
Low in cost, but high in quality. These impact resistant bowls resist stains, acids and odors. Made from FDA accepted material. Case pack: 72
Original price was: $176.40.$107.66Current price is: $107.66.
Low in cost, but high in quality. These impact resistant bowls resist stains, acids and odors. Made from FDA accepted material. Case pack: 72
| Weight | 6.91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 12 × 12 in |
| Case Pack | 72 |
| Size | INSIDE DIAMETER: 5-11/16" |
| Shipping Weight (lbs.) | 6.91 |
| Ships Via | |
| Capacity | |
| Dishwasher Safe | |
| Stackable | |
| Material | |
| Brand | |
| Made in | United States |
| MPN / Model # | SB55-174 |
| UPC / EAN | 099511308958 |
| ASIN | B077HZ9T45 |
| PDF Spec Sheet | 50.pdf |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.