Description
Standard covers for high heat food pans. High Heat lids only fit Cambro high heat pans, lids are not interchangeable with other materials.
Original price was: $132.00.$70.24Current price is: $70.24.
Standard covers for high heat food pans. High Heat lids only fit Cambro high heat pans, lids are not interchangeable with other materials.
| Weight | 2.27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.56 × 7.56 × 2.66 in |
| Case Pack | 6 |
| NSF Approved | |
| Size | 1/3 GN (6-15/16" x 12-3/4" ) |
| Item Weight (lbs.) | 2.6 |
| Shipping Weight (lbs.) | 2.27 |
| Ships Via | |
| Dishwasher Safe | |
| Stackable | |
| Microwave Safe | |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | United States |
| MPN / Model # | 30HPC-150 |
| UPC / EAN | 099511327898 |
| ASIN | B00AQKVVPC |
| PDF Spec Sheet | 85.pdf |
| Warranty | 3 Years |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.