Description
This 40 cm Stainless Steel Lid 15.75 in. with Welded handle is the perfect addition to your Horeca R collection of pot and pans. High end professional grade for years of dependable use.
Original price was: $107.52.$67.46Current price is: $67.46.
Estimated Stock: 23 Unit s
This 40 cm Stainless Steel Lid 15.75 in. with Welded handle is the perfect addition to your Horeca R collection of pot and pans. High end professional grade for years of dependable use.
| Weight | 2.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.75 × 15.75 × 2 in |
| NSF Approved | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 15.75" Diam |
| Item Weight (lbs.) | 2 |
| Shipping Weight (lbs.) | 2.75 |
| Ships Via | |
| Dishwasher Safe | |
| Electric Stovetop Compatible | |
| Gas Stovetop Compatible | |
| Induction Compatible | |
| Oven Safe | |
| Color | Stainless Steel |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | France |
| MPN / Model # | 711933 |
| UPC / EAN | 3108837119333 |
| Warranty | 2 Years |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.