Description
This Paderno 10.25 inch non-stick Springform pan is ideal for baking cheese cakes and similar dense crumb crust cakes. The Springform baking mold offers instantaneous release from its expandable, clip-closed sides and removable bottom.
$49.38
Only 2 Unit s Left in Stock
(can be backordered)
This Paderno 10.25 inch non-stick Springform pan is ideal for baking cheese cakes and similar dense crumb crust cakes. The Springform baking mold offers instantaneous release from its expandable, clip-closed sides and removable bottom.
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 10.25" Diam. X 2.5" H |
| Item Weight (lbs.) | 0.7 |
| Shipping Weight (lbs.) | 2 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Finish | |
| Shape | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 47754-26 |
| UPC / EAN | 8014808050121 |
| ASIN | B0026RHXY6 |
| Warranty | 1 Year |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.