Description
The Paderno 9.5 offset poultry shears distinguishes itself from kitchen scissors as the lower blade remains immobile while the upper part completes the cut.
Original price was: $134.90.$92.40Current price is: $92.40.
The Paderno 9.5 offset poultry shears distinguishes itself from kitchen scissors as the lower blade remains immobile while the upper part completes the cut.
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 4 in |
| Case Pack | 1 |
| Size | 9.5" X 3" X 0.5" |
| Item Weight (lbs.) | 0.84 |
| Shipping Weight (lbs.) | 2 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 18261-00 |
| UPC / EAN | 8014808677793 |
| ASIN | B001E25XTG |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.