Description
A gentle squeeze of the hand triggers the spring-loaded cogwheel which in turn activates the wire scraper inside the scoop. When released, the scraper extracts the ball of ice cream, gelato or cookie dough.
$49.38
Out of stock
A gentle squeeze of the hand triggers the spring-loaded cogwheel which in turn activates the wire scraper inside the scoop. When released, the scraper extracts the ball of ice cream, gelato or cookie dough.
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 4 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 8" X 2.5" X 2" |
| Shipping Weight (lbs.) | 1 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 41473-66 |
| UPC / EAN | 8014808001697 |
| ASIN | B003OA3XH0 |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.