Description
These molds are made of non-stick food grade silicone and are temperature resistant from -40 to 500 degrees F. Each multi mold sheet measures 11″ long by 6″ wide. They are reusable up to 3,000 times.
$49.38
Estimated Stock: 5 Unit s
These molds are made of non-stick food grade silicone and are temperature resistant from -40 to 500 degrees F. Each multi mold sheet measures 11″ long by 6″ wide. They are reusable up to 3,000 times.
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 6 × 6 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 9.5" X 4" X 3" |
| Shipping Weight (lbs.) | 2 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Finish | |
| Shape | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 47773-24 |
| UPC / EAN | 8014808054921 |
| ASIN | B0017SVJAO |
| Warranty | 1 Year |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.