Description
Flat Pastry Brush.
- Natural bristles, not chemically treated, food grade.
- The collar and the handle are sealed and can not be disassembled.
- Handle and collar in composite material.
- Dishwasher safe.
- Measurements: 2″ L x 1″ W.
- Weight: 1 oz.
$32.17
Estimated Stock: 20 Unit s
Flat Pastry Brush.
| Weight | 0.11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 6 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 2" L x 1" W |
| Shipping Weight (lbs.) | 0.11 |
| Ships Via | |
| Dishwasher Safe | |
| Material | |
| Brand | |
| Made in | France |
| MPN / Model # | 116011 |
| UPC / EAN | 3334491160118 |
| Warranty | 1 Year |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.