Description
This blender repair kit comes with gasket, cutter assembly, and motor clutch for Hamilton Beach blenders US Models HBB908, HBB909, HBB918, HBB919 and international (export) models HBB908-CE/UK/CCC, 1G908/UK, 1G909/UK, 1G918/UK, 1G919/UK
Original price was: $73.00.$49.73Current price is: $49.73.
Out of stock
This blender repair kit comes with gasket, cutter assembly, and motor clutch for Hamilton Beach blenders US Models HBB908, HBB909, HBB918, HBB919 and international (export) models HBB908-CE/UK/CCC, 1G908/UK, 1G909/UK, 1G918/UK, 1G919/UK
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 12 in |
| Case Pack | 1 |
| Size | 3.63" D x 3.63" W x 3.63" H |
| Shipping Weight (lbs.) | 1 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Brand | |
| Made in | China |
| MPN / Model # | 98908R |
| Replaced Model # | 98908 |
| UPC / EAN | 0040094945597 |
| ASIN | B005571KMA |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.