Description
Chasseur 11 inch diameter cast-iron frying pan with wooden handle and glass lid. The pan’s interior is black with an exterior of red.
Original price was: $236.30.$154.53Current price is: $154.53.
Chasseur 11 inch diameter cast-iron frying pan with wooden handle and glass lid. The pan’s interior is black with an exterior of red.
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 12 × 4 in |
| Case Pack | 1 |
| Size | 22" X 11" X 2" |
| Item Weight (lbs.) | 8.5 |
| Shipping Weight (lbs.) | 10 |
| Ships Via | |
| Electric Stovetop Compatible | |
| Gas Stovetop Compatible | |
| Induction Compatible | |
| Oven Safe | |
| Color | Red |
| Material | |
| Finish | |
| Brand | |
| Made in | France |
| MPN / Model # | A1733028 |
| UPC / EAN | 3244333012836 |
| ASIN | B000EPN9FO |
| Warranty | 1 Year |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.