Description
Heat Keeper Insulated Base System , the cost effective solution for heat retention. In applications where the Thermal Pellet can’t be used, simply use this insulated base that holds a 9″ plate and cover it with the MDSD9 Insulated Dome.
Original price was: $168.00.$102.77Current price is: $102.77.
Heat Keeper Insulated Base System , the cost effective solution for heat retention. In applications where the Thermal Pellet can’t be used, simply use this insulated base that holds a 9″ plate and cover it with the MDSD9 Insulated Dome.
| Weight | 7.92 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.86 × 10.73 × 10.83 in |
| NSF Approved | |
| Case Pack | 12 |
| Size | Outside Diam. 9-3/5" x H 4-1/5" |
| Shipping Weight (lbs.) | 7.92 |
| Ships Via | |
| Dishwasher Safe | |
| Material | |
| Brand | |
| Made in | United States |
| MPN / Model # | HK39B-497 |
| UPC / EAN | 099511347278 |
| ASIN | B08H2MD8DM |
| PDF Spec Sheet | 175.pdf |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.