Description
These rubber gaskets are used in combination with stainless steel clamps to seal glass jars and maintain contents fresh. Use during the canning process or in standard storage. Fits jars 41589-37-58.
$35.61
Only 1 Unit Left in Stock
(can be backordered)
These rubber gaskets are used in combination with stainless steel clamps to seal glass jars and maintain contents fresh. Use during the canning process or in standard storage. Fits jars 41589-37-58.
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 10 |
| Size | 4.38" x 4.38" |
| Shipping Weight (lbs.) | 1 |
| Ships Via | |
| Material | |
| Brand | |
| Made in | Germany |
| MPN / Model # | 41589-CC |
| UPC / EAN | 8014808039515 |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.