Description
This sturdy canvas basket is made of cotton and creates a casual feel when used in buffets or tableside. The material is rigid enough to hold breads and crackers, yet easily folds down for storage. Machine-washable.
$49.38
Only 2 Unit s Left in Stock
(can be backordered)
This sturdy canvas basket is made of cotton and creates a casual feel when used in buffets or tableside. The material is rigid enough to hold breads and crackers, yet easily folds down for storage. Machine-washable.
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 4 in |
| Promotions | |
| Case Pack | 1 |
| Size | 7.88" Diam. X 3.38" H |
| Shipping Weight (lbs.) | 1 |
| Ships Via | |
| Shape | |
| Brand | |
| Made in | Italy |
| MPN / Model # | 42875B20 |
| UPC / EAN | 8014808904509 |
| Warranty | 1 Year |
| Color |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.